cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Baza pod podkład mineralny. Jak poprawić trwałość makijażu?
Uroda Zdrowie

Baza pod podkład mineralny. Jak poprawić trwałość makijażu?

Podkład mineralny zdobywa coraz większą popularność. Jest to z pewnością zasługa jego naturalnego składu, który ma dobroczynne działanie na skórę. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób podkład nakładać na twarz. Bardzo duże znaczenie ma baza pod podkład mineralny.

Podkład mineralny – dobra alternatywa dla tradycyjnego

Podkłady mineralne, które są w pełni naturalne najczęściej są sypkie. Składają się jedynie z kilku minerałów, które nadają nie tylko kolor naszej cerze, ale mają także działanie pielęgnacyjne. Sprawdzą się przy każdego rodzaju cerze – trądzikowej, przetłuszczającej, mieszanej, ale także dojrzałej. Podkład mineralny bardzo pozytywnie wpływa na cerę trądzikową – wycisza zmiany i wpływa korzystnie na ich gojenie. Nie zawiera dodatkowych składników, które mogłyby zapychać skórę.

Sypka formuła podkładu mineralnego może utrudniać aplikację. Można to robić specjalnie do tego celu przeznaczonymi pędzlami lub gąbeczką.

Jaka baza pod podkład mineralny?

Żeby przedłużyć trwałość podkładu mineralnego, warto zastosować bazę. Te w pełni naturalne również mają postać sypką. Taki rodzaj primera przypomina drobno zmielony puder. Nałożony przed podkładem, matuje skórę, wygładza ją, ukrywa rozszerzone pory i drobne zmarszczki. Przedłuża również trwałość podkładu.

Taka baza w swoim składzie zawiera różnego rodzaju glinki, np. białą, zieloną czy czerwoną. Mogą ją stosować posiadaczki każdego rodzaju cery.

Baza nałożona na dobrze przygotowaną skórę powinna ładnie wyrównać koloryt cery, dobrze się rozprowadzić i nie pozostawić plam ani smug. Baza nie zmienia też koloru podkładu. Dopiero na taki primer nakładamy podkład mineralny. Możemy go wykończyć warstwą pudru, najlepiej również mineralnego.

Glinki zamiast bazy i pielęgnacja

Gdy nie posiadamy specjalnej bazy pod podkład mineralny, funkcję tę świetnie spełnią dobrze zmielone glinki. Możemy je kupić w sklepach internetowych z surowcami kosmetycznymi. Do wyboru są różne rodzaje – glinka biała, czerwona, zielona. Wystarczy cienka jej warstwa, by makijaż był bardziej trwały. Można też sięgnąć po puder ryżowy lub bananowy.

Trzeba pamiętać, by skóra, na którą nakładamy podkład mineralny była odpowiednio wypielęgnowana. Po oczyszczeniu twarzy i użyciu toniku na skórę powinien być zaaplikowany krem nawilżający, który przygotuje skórę do nałożenia podkładu mineralnego. Najlepiej odczekać do całkowitego wchłonięcia się kremu i dopiero nakładać podkład. O odpowiednie nawilżenie skóry warto dbać przez cały dzień, a zwłaszcza wieczorem. Do pielęgnacji można włączyć mocno nawilżające serum lub maseczkę. Te zabiegi powinny zapobiec wysuszaniu skóry.