cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Maseczka na twarz. Maska na twarz. Maska w płachcie.
Pielęgnacja

Maseczka na twarz – nawilżający ratunek na cerę po wakacjach

Czas lata i wakacji nie wpływają dobrze na kondycję skóry twarzy. Nadmierna ekspozycja na słońce, znikome używanie ochrony przeciwsłonecznej wpływają na nas destrukcyjnie. Przesuszenie skóry twarzy może prowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. W związku z tym, warto pamiętać o nawilżeniu cery. Jego przykładem może być maseczka na twarz.

Maska nawilżająca – efekty

Maseczka na twarz jest dobrym, szybkim i skutecznym sposobem na nawilżenie. Używanie maski raz na tydzień z pewnością poprawi kondycję skóry. Już po pierwszym użyciu zauważymy poprawę jędrności i przede wszystkim – gładkości i nawilżenia skóry. Na jakie problemy pomoże nam maseczka na twarz? Rodzajów masek jest bardzo dużo. Niektóre maski za główne zadanie mają nawilżenie. Są też takie, które działają na odżywienie czy regenerację naskórka. Istnieją też maski odpowiedzialne za oczyszczenie skóry. Warto pamiętać, że główną czynnością jaką każdy rodzaj cery powinien mieć w rutynie pielęgnacyjnej to właśnie nawilżenie.

Jakie efekty przynosi maska nawilżająca?

  • Już po pierwszym użyciu skóra czuje ulgę, nawilżenie oraz gładkość i jędrność. Jest wyraźnie milsza w dotyku. 
  • Odbudowa bariery hydrolipidowej skóry. 
  • Pobudzenie skóry twarzy do samoregeneracji.
  • Zapobieganie niedoborom witamin i minerałów w skórze. Te składniki odpowiadają za ogólną jej kondycję.
  • Przy regularnym stosowaniu nastąpi przywrócenie stanu skóry po wakacjach. Spędzanie czasu na słońcu powoduje zaniedbanie pielęgnacji i na skutek tego może wystąpić przesuszenie skóry.
Maseczka na twarz. Maska w płachcie. Maska na twarz.

Maseczka na twarz – jaką wybrać?

Producenci kosmetyków wciąż udoskonalają swoje produkty. Ich celem jest by konsumenci po nie sięgali. Na rynku jest wiele form masek, by każdy znalazł coś dla siebie. 

Oto kilka z nich:

  • maska w płachcie – wygodna forma maski. W opakowaniu znajduje się bawełniana jednorazowa tkanina nasączona esencją. Po jej otwarciu niezwłocznie nakładamy produkt na twarz. Esencja w masce posiada substancje aktywne, które wpływają dobroczynnie na skórę twarzy.
  • maska peel-off – maska w formie gęstej zawiesiny. Maska po kilkunastu minutach zastyga. Dla wyjaśnienia należy ją ściągnąć z twarzy pociągając za krawędzie maski.
  • maska w kremie – maska w kremie jest bardzo wydajna. Wydaje się, że jest bardzo podoba do masek peel-off, ale nie zastyga. W wyniku tego, należy ją zmyć za pomocą wody. Opakowania z takimi maskami są ekonomiczne i zazwyczaj są one na kilka do kilkunastu użyć
  • maska algowa – maski algowe to forma proszku. Trzeba go wsypać do miski i dodać wodę. Musimy uzyskać zawiesinę w formie kisielu. Maska algowa działa okluzyjnie na twarz i zaleca się przed jej użyciem warto nałożyć serum nawilżające, którego działanie wzmocni działanie maseczki. Na koniec czekamy do zastygnięcia. Maskę ściągamy w całym kawałku.
  • glinka – maska glinkowa działa prawie podobnie do maski algowej. Jej przygotowanie również polega na połączeniu z wodą. Kupujemy proszek z którego robimy zawiesinę. Kolejnym krokiem jest nałożenie jej na twarz. Uwaga! Maska z glinki nie może nam zastygnąć na twarzy. W związku z tym trzeba ją cały czas spryskiwać tonikiem lub hydrolatem.

    Posiadasz cerę tłustą? Sprawdź jak o nią zadbać!

Maseczki zwierzaki – nowy trend wśród influencerów

By umilić czas domowego spa i uatrakcyjnić ofertę masek, producenci stworzyli maski na tkaninie na których widnieją zwierzaki. Do kampanii zostali zaproszeni influencerzy, którzy na swoje konta w social mediach wrzucają filmy z maskami na twarzy. Trzeba przyznać, że maseczki zwierzaki oprócz swojej ciekawej formy oraz kolorystyki bardzo dobrze wpływają na kondycję skóry. Producent wypuścił serię masek, w których każde zwierzę odpowiada za inny problem skórny.

Maseczki zwierzaki – rodzaje i działanie

  • Maska nawilżająca lew – maska ma za zadanie nawilżyć i wpłynąć korzystnie na barierę hydrolipidową skóry.
  • Maska złuszczająca żyrafa – złuszcza martwy naskórek oraz dodatek zielonej herbaty działa antyoksydacyjnie zapobiegając powstawaniu nowych zaskórników.
  • Maska rozświetlająca małpa – trend rozświetlonej twarzy dalej jest na topie. Maska z dodatkiem witaminy C sprawi, że skóra odzyska blasku i młodzieńczego uroku
  • Maska oczyszczająca słoń – oczyszczenie twarzy jest bardzo ważne. Dzięki dodatkowi węgla aktywnego w masce, twarz będzie pozbędzie się zbędnych zanieczyszczeń.
  • Maska łagodząca pies – bez wątpienia redukuje powstawanie „pajączków”. Co za tym idzie reguluje widoczność zaczerwienień. Przede wszystkim łagodzi objawy podrażnień skóry wrażliwej.
  • Maska odmładzająca hipopotam – maska niewątpliwie zmniejsza widoczność zmarszczek. Istotnie wpływa również na syntezę przepływu kolagenu pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą.
  • Maska odżywiająca kot – wpływa na elastyczność i niewątpliwie naprawia barierę hydrolipidową skóry. W wyniku jej użycia cera staje się gładsza i bardziej napięta.

Reasumując działanie masek na twarz jest udowodnione dermatologicznie. Warto pomyśleć nad wprowadzeniem ich do swojej rutyny pielęgnacyjnej i obserwować zmiany na swojej skórze.