cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Peeling do twarzy. Peeling twarzy. Peeling złuszczający do twarzy.
Pielęgnacja Uroda

Odpowiedni peeling do twarzy

Regeneracja naskórka to ważna czynność, którą powinno się wykonywać cyklicznie. Stan skóry po lecie wymaga szczególnej uwagi i troski. Zjawisko łuszczącej się skóry po opalaniu to sytuacja, która w większości dotyczy każdego z nas. Skóra schodzi z ciała regularnie. Ale są momenty, gdy trzeba pomóc skórze. Nie stosowanie tego zabiegu może spowodować zapchanie mieszków włosowych i ujść gruczołów łojowych. W konsekwencji doprowadzi to do powstania zaskórników i pryszczy. Z artykułu dowiesz się, czym jest peeling do twarzy, jakie jest jego działanie, jakie są jego rodzaje i jak stosować peeling złuszczający.

Peeling twarzy – działanie

Peeling to przede wszystkim oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń oraz obumarłego naskórka, który może blokować ujścia gruczołów łojowych i sprzyjać powstawaniu zaskórników i pryszczy. One z kolei prowadzą do powstania trądziku. Peeling twarzy potrafi również pobudzić komórki naskórka do regeneracji. Gdy peeling zostanie dobrze wykonany, skóra jest gotowa na przyjmowanie składników aktywnych i ich lepszego przyswajania oraz odpowiedniego nawilżenia

Sprawdź również: Jaką maseczkę na twarz wybrać?

Rodzaje peelingów do twarzy

Peeling twarzy do działanie z pewnością mające dobroczynny efekt na skórę. Wykonywany regularnie przyniesie redukcję nadmiaru produkcji sebum, spłycenie zmarszczek ogólne nawilżenie skóry. Jaki peeling wybrać, by odpowiednio zadbać o skórę?

  • Peeling powierzchniowy – to rodzaj zabiegu, który możemy wykonać sami w domu wykorzystując do tego peeling ziarnisty lub enzymatyczny. Dokładnie oczyszcza on warstwę wierzchnią naskórka.
  • Peeling średnio głęboki – peeling, który również możemy wykonać w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Głównym składnikiem tych peelingów jest kwas (np. migdałowy lub glikolowy). Regularne używanie tych peelingów powoduje spłycenie się zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień. 
  • Peeling głęboki – ten peeling może wykonać tylko i wyłącznie wykształcony specjalista w gabinecie kosmetologicznym. Zabieg jest poprzedzony konsultacją, a rezultaty są widoczne nawet po jednym razie.
Peeling do twarzy. Peeling twarzy. Peeling złuszczający do twarzy.

Peeling do twarzy – sposób wykonania

W sklepach aż roi się od wielu rodzajów kosmetyków o różnych formułach. Jaki zatem peeling wybrać?

Peeling do twarzy z granulkami – czyli tak zwany peeling mechaniczny należy nałożyć na zwilżoną wodą twarz i rozprowadzić na twarzy kolistymi ruchami. Przy rozprowadzaniu czuć, że produkt zawiera cząsteczki różnej wielkości, które mają za zadanie ścierać martwy naskórek. Po wykonaniu peelingu należy zmyć twarz wodą. Potem delikatnie osuszyć twarz ręcznikiem i nałożyć krem.

Peeling do twarzy enzymatyczny – zawiera w sobie enzymy, które odpowiadają za rozpuszczenie martwego naskórka. Wykonanie tego peelingu rozpoczyna się od uprzedniego umycia i osuszenia twarzy. Następnie produkt należy trzymać na twarzy przez czas podany na opakowaniu, a później zmyć go za pomocą wody.

Peeling enzymatyczny jest delikatniejszy od peelingu ziarnistego i może być stosowany nawet przez wrażliwe i naczynkowe cery.

Peeling złuszczający do twarzy – jak często?

Wykonywanie peelingu do twarzy przynosi zarówno wiele korzyści jak i też szkód. Złuszczający peeling do twarzy wykonywany zbyt często może doprowadzić do zaburzonej bariery hydrolipidowej naskórka, podrażnienia skóry, nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych oraz wysuszenia skóry. Ten zabieg powinno stosować się raz w tygodniu przy cerze normalnej, tłustej i mieszanej. Cery naczynkowe, suche czy wrażliwe powinny sięgać po peeling złuszczający trochę rzadziej. Wystarczy im zdecydowanie częstotliwość jednego razu co dwa tygodnie.